Darbo skelbimai

Subtitle

Darbo skelbimai

Darbo skelbimai

Posted by ausra.naskyte on May 3, 2013 at 4:10 AM

Darbo paieška prasideda ir baigiasi internete


Darbo skelbimai yra vieni populiariausių tarp visų kitų ieškomų ir siūlomų paslaugų. Aiškėja tendencija, kad darbo biržoje užsiregistravę asmenys toliau tęsia darbo paieškas internete. Darbo skelbimai internete, skaičiumi lenkia ir darbo biržas, ir spaudos puslapius, kur talpinama informacija, ieškantiems darbo. Interneto svetainių skaičius labai išaugo, todėl sunku pasakyti, kiek iš viso tokio pobūdžio svetainių siulo darba. Čia taip pat galima rasti ir patarimų, kurie gali praversti ieškant darbo, įvertinant savo tinkamumą vienai ar kitai sričiai, pasiruošti pokalbiui su darbdaviu, teisingai užpildyti savo CV, teisingai parašyti motyvacinį laišką. Visi šie dalykai gali būti lemiami žingsniai, gaunant teigiamą darbdavio atsakymą.


Nieko gero nebūna dykai?


Gali kilti klausimas, kodėl darbo skelbimai internete yra tokie populiarūs. Pirmiausia dėl to, kad jie pasiekiami didžiajai žmonių daliai, taip pat randami bet kuriuo metu, neišeinant iš namų. Vienu kartu galima peržiūrėti kelias interneto svetaines, greitai rasti konkrečią darbo pasiūlymų kategoriją. Taip pat, daugumoje svetainių, skelbimai talpinami nemokamai ir ieškant darbo, ir jį siūlant. Kai kas gali pagalvoti, kad nemokami darbo skelbimai patrauklūs nerimtiems darbdaviams. Tai nebūtinai yra tiesa. Net ir Lietuvos darbo biržos interneto puslapyje darbdaviai gali nemokamai įregistruoti darbo vietą. Taip pat kitose svetainėse darbo pasiulymai talpinami dažniausiai nemokamai. Taigi, tai tikrai nėra rimto ar nerimto darbdavio rodiklis.


Darbas užsienyje


Darbo skelbimai uzsienyje laimės ieškantiems, taip pat lengvai randami interneto svetainėse. Nereiktų galvoti, kad tai tik nelegalius darbus siūlantys skelbimai. Ketinantiems ilgesniam laikui išvykti iš Lietuvos, tikrai pavyks rasti ir legalaus darbo skelbimų. Darbo skelbimai JAV gali atkreipti dėmesį ne tik ieškantiems darbo, bet ir norintiems atlikti darbo praktiką, išvykti stažuotei. Žinoma, tai galima padaryti ne tik JAV, bet ir kitose šalyse. Reiktų žinoti, kad studentai, norintys atlikti praktiką JAV, turi tuo susirūpinti ne paskutiniais studijų metais, turėti geras anglų kalbos žinias. Kai kurios savo paslaugas siūlančios įmonės gali turėti ir kitokius reikalavimus.


Galbūt stažuotė ar praktika užsienyje galėtų būti puikus būdas jaunam žmogui įgauti žinių ir praktikos, prieš pradedant rimto darbo ieškoti Lietuvoje. Dažnai darbą sunku gauti vien dėl to, kad nėra taip visų pageidaujamos praktikos. Kažkur juk reikia pradėti, tik kažkodėl mažai kas nori būti tuo darbdaviu, kuris duoda pradžią jauno žmogaus darbo kelionėje.


Sezoniniai darbo skelbimai


Sezoniniai darbai labiausiai populiarūs studentų tarpe. Turiningai praleisti vasarą ir užsidirbti stengiasi beveik kiekvienas. Artėjant šiltajam metų sezonui, Lietuvoje akademinis jaunimas darbo dairosi pajūryje. Darbo skelbimai Klaipedoje, Šventojoje, Palangoje, Nidoje ir kituose pajūrio kurortuose priima nemažai jaunimo. Uždarbis nėra labai didelis, bet patirtis kaupiasi. Dažnai jaunimas džiaugiasi ir pačia darbo vieta, galimybe dažniau matyti jūrą arba netgi dirbti ant jūros kranto. Kai kam tai asocijuojasi su romantika ir puikia vieta praleisti vasarą. Kurortiniuose miestuose dažniausi tokie darbo skelbimai: barmenas, virėjas, lauko prekyviečių pardavėjas, indų plovėjas, padavėjas, kambarių tvarkytojas. Vis dėlto darbas yra darbas ir romantikams nereikėtų pamiršti, kad net ir pajūryje reikės dirbti.


Ne visi darbo skelbimai tinka visiems. Daug visur talpinamų skelbimų nebūtinai reiškia, jog bus mažiau bedarbių. Pasiūla dažnai neatitinka paklausos, todėl nieko nuostabaus, kad žmonės, kuriems būtinai reikalingas darbas, renkasi iš to, kas yra, net jei darbas neatitinka jų svajonių, lūkesčių ir, galbūt, visą gyvenimą kauptos patirties...

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

4 Comments